Protestë për Ramushin para ambasadës së Francës në Shkup

Një protestë e re sot është duke u mbajtur para ambasadës franceze në Shkup, ku kërkohet lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tani një javë është arrestuar në Francë.

Protestuesit mbajnë plisa të bardhë dhe flamuj kombëtar.

Protestuesit thonë se Franca është shtet mik i Kosovës dhe popullit shqiptar, sepse e ka njohur pavarësinë e Kosovës, prandaj kërkohet që edhe në këtë rast ky vend të tregohet konsekuent me miqësinë që ka me shqiptarët.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme