Putin telefonon Erdoganin. Ja çfarë u bisedua

Lideri rus, Vlladimir Putin ka telefonuar presidentin e Turqisë Rexhep Tajip Erdogan për ta uruar për referendumin e mbajtur në Turqi, njofton portali Sakte.net
Raportohet se temë e bisedës ka qenë edhe normalizimi i marrëdhënieve midis Rusisë dhe Turqisë. Përndryshe, dje presidenti turk morri urime edhe nga presidenti i SHBA’ve Donald Trump lidhur me referendumin e mbajtur në Turqi./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme