Qeveria e Serbisë tronditet nga vendimi për Haradinajn, ja çfarë veprimi ndërmori

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Seanca do të mbahet nesër në orën 10, pas kthimit të tij nga një vizitë zyrtare në Indi, raporton KTV.

Pika e vetme e rendit të ditës në këtë takim do të jetë lirimi i Haradinajt dhe reagimi i Serbisë për këtë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme