Rakiq flet pas takimit me Stoltenberg: Të gjitha çështjet i zgjidhim me dialog

Përfaqësuesit e serbëve në Kosovë i kanë përcjellë sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg siç thonë ata s”hqetësimin e komuniteti serb për shkak të situatës aktuale, si dhe gatishmërinë e tyre për të zgjidhur të gjitha çështjet e pazgjidhura në mënyrë paqësore përmes dialogut”.

 

Kryetari i Mitrovicës Veriore,  Goran Rakiq  i tha Tanjugut se përfaqësuesit serbë e kanë informuar  sekretarin e NATO-s  i cili po qëndron për vizitë në Prishtinë,për  situatën aktuale në veri të Kosovës, transmeton Klan Kosova.