Rastësi interesante: Të dy kryeparlamentarët shqiptarë në Maqedoni u zgjodhën në të njëjtën datë!

31 vite më parë, në vitin 1986 për koiçidencë pikërisht me datë 28 prill u zgjodh kryeparlamentari i parë shqiptar i Maqedonisë. Ai ishte Vullnet Starova. Starova kishte lindur në Pogradec, ishte doktor i shkencave mjekësore dhe një personalitet i shquar. Ai ishte kryeparlamentar deri në vitin 1991, njofton Sakte.net
31 vite më pas, në të njëjtën datë – 28 prill – në krye të Maqedonisë erdhi sërish një shqiptar, Talat Xhaferri./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme