Reagon Siria: Sulmi i Amerikës, agresion flagrant

Reuters raporton se gjashtë persona kanë vdekur nga sulmet ajrore të SHBA-së që nisën mëngjesin e së premtes me urdhër të Presidentit Donald Trump.


Reuters citon ushtrinë siriane, e cila ka thënë se gjashtë persona u vranë në këto sulme ajrore të SHBA-së në bazën ushtarake.

Ushtria siriane akuzon SHBA-në për “agresion flagrant” dhe thotë se reagimi i tyre do të vazhdojë të jetë “shtypja e terrorizmit” dhe rivendosja e paqes dhe sigurisë për të gjithë Sirinë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme