Recetë një-minutëshe: Picë në tigan

 

Shpeshherë ndoshta ju ka rastisur të keni pasur dëshirë të hani picë, por nuk keni pasur kohë ta gatuani.

Prandaj, Telegrafi ju sjellë më poshtë recetën një-minutëshe për të përgatitur picë të shijshme në tigan.

Përbërësit:

– Nëntë lugë gjelle miell

– Katër lugë gjelle kefir

– Dy vezë

– Sodë buke

– Gjysmë lugë gjelle uthull

– Djathë

– Çfarëdo që dëshironi në pjesën e sipërme

Përgatitja:

1. Kombinojeni kefirin me miell dhe vezë në një tas. Hidheni sodën e bukës në uthull dhe shtojani kombinimit paraprak. Përzieni mirë.

2. Brumin e deritashëm vendoseni në një tigan të fërguar me vaj.

3. Bëni gati perimet apo proshutën që e keni përgatitur për ta vënë në pjesën e sipërme të picës dhe spërkateni me djathë të grirë. Mbulojeni tiganin dhe vendoseni në furrë për 15 minuta. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme