Regjim i veçantë i komunikacionit sot (24.05.2023) në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se me datë 24.05.2023 (e mërkurë) në periudhën nga ora 12:00 deri në ora 14:30, për shkak të mbajtjes së protestës sindikale, do të zbatohet regjim i veçantë i qarkullimit rrugor në zonën e ​qyteti i Shkupit.

Protesta do të zhvillohet përgjatë trasesë së lëvizjes nga Zhena-park në rrugën “11 Tetori”, përmes rrugës “Dimitrie Çupovski”, “Rr. Kliment Ohridski” dhe “Sht. Kiril dhe Metodi”, deri te godina e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Për këto arsye, Njësia e Sigurisë në Qarkullimin Rrugor do të marrë masat për një regjim të veçantë qarkullimi përgjatë rrugëve të sipërpërmendura. Ministria e Brendshme apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet protesta.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme