Reshjet e shumta shkaktojnë rrëshqitje dheu në rrugën që lidh Gjakovën me Klinën! Mbyllet aksi, kërkohet kujdes i shtuar

Rreth orës 1 pas mesnate këtë të shtunë në fshatin Volljak ka pasur shembje të dheut e çarje të rrugës.

Prishjet që ka shkaktuar rrëshqitja janë masive në rrugën që lidhë Gjakovën me Klinën e kryeqytetin, Prishtinën.

Shembja e tillë e ka bllokuar këtë rrugë duke e bërë të paaksesueshme për qarkullim.

Që prej më shumë se dy vjetësh ka nisur projekti i zgjerimit të kësaj rruge nga ana e Ministrisë së Infrastrukturës.

Kompania përgjegjëse për punimet që nga  nga mëngjesi i së shtunës kanë vazhduar me largimin e dheut me eskavatorë.

Rruga vazhdon të jetë e mbyllur derisa autoritetet nuk kanë dhënë një periudhë të caktuar se kur mund të pastrohet e lëshohet për qarkullim.

Automjetet janë duke shfrytëzuar rrugë alternative për të qarkulluar mes qytetit të Gjakovës dhe Klinës.

Udhëtarët ose kalojnë në këmbë ose devijojnë rrugën me makinë.

 

Top Channel

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme