Rexhep Selimi: Jemi të palëkundur për Demarkacionin!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit të vendit, Isa Mustafa se brenda javës do ta riprocedoj në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi.

Ai në një deklaratë të dhënë për Gazetën Blic, ndonëse nuk i ka bërë publike format e kundërshtimit të kësaj marrëveshjeje, ai tha se VV do të jetë e palëkundër në kundërshtimin e kësaj marrëveshejeje.

“Ne gjithmonë kemi qenë të vendosur dhe të palëkundur në kundërshtimin tonë për këtë marrëveshje, por mjetet e kundërshtimit nuk i kemi bërë të ditura paraprakisht. As sot nuk mund të themi se cilat janë mjetet por po e konfirmojmë edhenjëherë se cili është qëndrimi”, tha ai për Gazetën Blic.

Ai tha se qëndrimi i Vetëvendosjes është kundër marrveshjes.

“Pra kjo marrëveshje nuk duhet të kalojë! Pikë!”, tha ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme