Rihapet stacioni i trenit në Gjermani, policia nuk gjen bombë

Sakte.net /  E martë, 11 Tetor 2016  –  12:40

Policia federale e Gjermanisë e ka rihapur stacionin e trenit në qytetin Rastatt në jugperëndim të Gjermanisë, pasi që nuk gjeti asgjë të dyshimtë pas kërcënimit me bombë.

 

Policia e evakuoi dhe e rrethoi stacionin e trenit mëngjesin e sotëm, pasi që pranoi një kërcënim për bombë rreth orës 9.15., transmeton Express.

Gjermania është e alarmuar, pasi dje u arrestua një refugjat sirian, pas dy ditësh ndjekje nën dyshimin se po planifikonte sulm islamik me bombë. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme