Rikthehet i ftohti në Kosovë

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell, vende –vende me mjegull dhe pjesërisht i vranët .

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë tipike pranverore nga 15-18 gradë Celsius.

Mot i ngjashëm pritet të jetë deri të shtunën, ndërkaq të dielën e ardhshme pritet të rikthehen ngricat me tepmperaturën minimale që do të shkojë deri në – 4 gradë Celcius.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme