Rikthehet lundrimi në brigjet e Adriatikut, nisen tragetet nga Porti i Durrësit dhe i Barit

Pas një ndërprerjeje 24-orëshe të lundrimit në dy brigjet e Adriatikut, natën e kaluar tragetet e linjës u nisën nga të dyja portet detare, i Durrësit dhe Barit.

Pas rifillimit të lëvizjeve, transporti detar i udhëtarëve dhe mallrave me tragete mes këtyre dy porteve, iu rikthye normalitetit. Mëngjesin e sotëm dy tragetet nga Bari mbërritën në Durrës përkatësisht në orën 09:55 dhe 10:25.

Vonesa 2-orëshe në mbërritje është rrjedhojë e nisjes nga Bari më vonë se orari i parashikuar, pasi pritën që të ulej forca e erës dhe dallgëzimi.

Ndërsa për tragetet nga Bari drejtimi i erës ka qenë jo fort i favorshëm në lundrim, trageti i linjës së Ankonës ka mbërritur në Durrës para orarit të parashikuar./tch/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme