Rikthehet projekti gjigant në Dubai, shtetet si ishuj artificialë

Një vizion miliarda dollarësh për një arkipelag ‘shtetesh’ në Dubai me ishuj artificialë është ringjallur – dhjetë vjet pasi u braktis për shkak të aksidentit financiar.

“Bota”, një zinxhir prej 300 ishujsh, të paraqitura në formën e kontinenteve të Tokës dhe të bëra nga rëra të rrëmbyera nga Gjiri, është zhvilluar vetëm pjesërisht pasi projekti u ndal në 2008-ën.

Por puna ndërtimore në zonë, e rrethuar nga një valë detare prej 20 miljesh, është duke u zhvilluar edhe një herë me plane të qarta që kanë të bëjnë me një “Venecia Lundruese” të kompletuar me gondola dhe kanale, një vendpushim me temë Ibiza dhe lundrim luksoz “Sea Horse”, hotele që kushtojnë deri në 4 milionë dollarë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme