Rrahjet që ndodhën brenda parlamenteve të botës, “Times” e përfshinë edhe Kosovën (Video)

E shtune, 05 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Përleshjet që ndodhën të mërkurën në Parlamentin e Hong Kongut të nxitura nga tri javë mosmarrëveshjesh në mes të ligjvënësve pro-pavarësisë dhe kundërshtarëve të tyre në Këshillin Legjislativ janë publikuar edhe online.

Përleshja shpërtheu kur sigurimi u përpoq për të larguar një nga ligjvënësit, Sixtus “Baggio” Leung, i cili u mbrojt nga kolegët e pro-demokracisë.

Hong Kongu nuk është i vetmi vend ku mosmarrëveshjet ndërmjet ligjvënësve kanë shpërthyer në përleshje.

Revista më e madhe në botë, ‘Time’ e ka bërë një përmbledhje të situatave të ngjashme sikur në Hong Kong ku brenda parlamenteve të botës janë përdorur grushte.

Në këtë listë nuk ka munguar as Kosova, në parlamentin e së cilit janë përdorur shtyrje, sharje, karrige, vezë, gaz lotsjellës dhe sprej.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme