Rrjedhë dokumenti që tregon shumë për modelin e ri Raptor nga Ford (Foto)

Sakte.net / 16 Shtator 2016 / 11:33

 

Prodhuesi amerikan i automobilave, duket se e ka problem me mbajtjen sekret të dokumenteve dhe fotografive.

Pasi ka treguar se do të lansojë gjeneratën e dytë të modelit Raptor, kanë rrjedhur fotografitë që tregojnë se si duket kjo veturë, transmeton Telegrafi.

Por, Ford edhe më tutje nuk ka thënë asgjë për makinën e re që del në treg në fund të nëntorit të këtij muaji.

Mirëpo, në medie ka dalë një dokument që tregon se kjo veturë e lartë dhe e gjerë do të jetë 3.5-litra V6, kurse do t’i ketë 450 kuaj fuqi.

Më herët, ekspertët e automobilave kishin parashikuar se do të ketë vetëm 350 kuaj fuqi.

Rrjedhë dokumenti që tregon shumë për modelin e ri Raptor nga Ford foto 2

Rrjedhë dokumenti që tregon shumë për modelin e ri Raptor nga Ford foto 3

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme