Rrjedhin informata për iPhone 8, zbulojnë një sekret të madh (FOTO)

Apple pritet që të rris madhësinë e ekrani të iPhone 8 në 5.8 inç, por madhësia e ekranit nuk është e vetmja gjë që do të rritet në këtë model.

Të dhëna të reja nga MacRumors dhe të verifikuara nga BGR, kanë zbuluar se Apple do ti jap iPhone 8 rezolucionin më të lartë se sa paraardhësit të tij iPhone 7, transmeton Express. Në fakt, të dhënat nga të dyja këto burime sugjerojnë se iPhone 8 do të ketë rezolucion 2800 x 1342 piksel. Ky është një ndryshim dramatik nga iPhone 7 Plus i cili ka rezolucion 1080 x 1920 piksel.

MacRumors ka skanuar në rrjetin e tyre pajisje nga rangu i adresave IP të Apple ku ka vërejtur edhe një sistem operativ të panjohur që duket të jetë iOS 11.

Image

Image

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme