Rusia e quan hap të papërgjegjshëm dhe rrezikshëm formimin e ushtrisë së Kosovës

Ministria e Jashtme e Rusisë e ka pasqyruar si të rrezikshëm dhe hap të papërgjegjshëm krijimin e ushtrisë së Kosovës.
Këtë qëndrim e ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj ministrie ruse, Maria Zaharova, në një komunikim me media.

“Transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, pavarësisht qëndrimit të Beogradit dhe serbëve të Kosovës, paraqet hap absolutisht të papërgjegjshëm. Për më tepër, ai është edhe i rrezikshëm për Ballkanin dhe gjithë kontinentin evropian”, citohet të ketë deklaruar ajo.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme