Rusia i përgjigjet SHBA’së për sulmet ajrore në Siri

Kremlini iu është përgjigjur të premten SHBA’së lidhur me sulmet e saj ajrore që ka nisur në orët e para të mëngjesit kundër bazës ushtarake sirianë

 

Përgjigjja e Kremlinit: Do te kemi dëme të konsiderueshme për lidhjet SHBA-Rusi

Kremlini ka lëshuar një deklaratë të fortë dhe ka dënuar veprimin e SHBA’së duke e quajtur “agresion kundër një kombi sovran”, njofton The Guardian, transmeton Gazeta Express.

Moska ka thënë se sulmet ishin kryer me një “pretekst të shpikur” dhe pretendoi se ushtria siriane nuk kanë armë kimike.

Sulmet, Kremlini tha se do i dëmtojnë lidhjet SHBA-Rusi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme