Rusia pas sulmit shton angazhimin për ta ndihmuar ushtrinë e Assadit

Presidenti i Rusisë, Vladimit Putin pas sulmeve ajrore të SHBA’së në Siri ka mbajtur një takim në Këshill të Sigurimit në Rusi për të diskutuar reagimin rus

“Pjesëmarrësit shprehën shqetësim të thellë në pasojat e pashmangshme negative të këtyre veprimeve agresive për përpjekje të përbashkëta për të luftuar terrorizmin”, ka thënë zëdhënësi Dmitry Peskov, shkruan The Guardian.

Ai tha se Këshilli i Sigurimit gjithashtu shprehu keqardhjen në dëm të sulmeve që i bëri Amerika dhe për marrëdhëniet ruso-amerikane.

Peskov thotë se në takim u diskutua për mënyrat e vazhdimit të operacioneve ajrore ruse në Siri për t’i dhënë mbështetje ushtrisë së Assadit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme