Sa shpesh masturbohen femrat? Përgjigjen ndoshta nuk e prisni…

Sa janë vajzat dhe gratë që e pranojnë publikisht se masturbohen? Me siguri më pak se meshkujt, të cilët nuk e vrasin mendjen ta pranojnë një gjë të tillë.

Por një studim i fundit ka zbuluar se sa shpesh masturbohen femrat, ndonëse nuk flasin për këtë temë.

Bazuar në një studim amerikan të botuar në revistën “Journal of Sex Research”, femrat masturbohen mesatarisht pesë herë në muaj, në raport me meshkujt që rezultojnë 12 herë.

Një tjetër diferencë mes dy gjinive është edhe sa i takon orgazmës gjatë raporteve seksuale.

Vetëm 29% e femrave e arrijnë atë, përkundër 75% të meshkujve. Një këshillë për të arritur kënaqësinë ekstreme? Mposhtni rutinën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme