Së paku 18 të vdekur e 27 të zhdukur nga përmbytjet në Japoni

Së paku 18 persona kanë vdekur dhe 27 konsiderohen të zhdukur nga përmbytjet që kanë goditur jugun e Japonisë ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit, njoftojnë sot zyrtarët.

Më shumë se 60 cm (24 inç) shi ra në Prefekturën e Fukuokës në vetëm 24 orë të shtunën, sipas agjencisë së motit të Japonisë, transmeton kp.

Më shumë se 15 cm shi pritet të bien të dielën në pjesën veriore të Kyushu të dielën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme