Sela: Kryetari i LR-PDSH-së nuk është Zoran Zaevi por Ziadin Sela

Ne konferencë e parë për shtyp pas ngjarjeve të 27 Prillit ka folur me optimizëm rreth zhvillimeve politike që pritet të vijojnë në Maqedoni. Kryetari i LR-PDSH-së ka theksuar se shqiptarët në Maqedoni, por edhe në rajon duhet që perpsektivën dhe të ardhmen ta bazojnë te forcat e tyre tyre, tek liderët e tyre politikë. Ndryshimi ka filluar këtu në selinë e Aleancës në Tetovë, dhe lideri i LR-PDSH-së jam unë, e nuk është Zoran Zaevi. Sllogani jonë Ndryshe, ka filluar të jetësohet dhe ne nuk do të heqim dorë nga Platforma shqiptare”, u shpreh Sela.

“Nuk kemi nënshkruar asnjë garanci dhe as nuk do nënshkruajmë sepse kështu paska dashur ndonjë president si Ivanovi. Nëse heqim dorë nga marrveshja e përbashkët kemi hequr dorë nga e ardhmja e fëmijëve tanë” tha Ziadin Sela.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme