Serbi, 100 vjet burgim për vrasësit e gazetarit Çuruvija

Gjykata Speciale në Beograd i ka dënuar sot me nga 30 e 20 vjet burgim katër të akuzuar, pjesëtarë të ish – Resorit të Sigurimit shtetëror, për vrasjen e pronarit dhe gazetarit të “Dnevni telegraf” Slavko Çuruvija, më 11 prill të vitit 1999, njofton tanjug, transmeton Koha.net .

Ish –shefi i atëhershëm i Sigurimit Shtetëror Radomir Markoviq dhe ish- shefi i atëhershëm i Qendrës së Beogradit të Sigurimit Shtetëror Milan Radonjiq u dënuan me nga 30 vjet burgim, ndërsa pjesëtari i përbërjes rezervë nga Sigurimi Shtetëror Miroslav Kurak dhe operativisti i këtij shërbimi Ratko Romiq u dënuan me nga 20 vjet burgim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme