Serbia drejtë Rusisë

Ministri serb i Mbrojtjes Zoran Gjorgjeviq dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm ushtrisë serbe Lubisha Dikoviq, kanë shkuar për një vizitë zyrtare në Rusi, transmeton Koha.net.

Ata, njofton FoNet, nesër marri pjesë në përfundimin e ceremonisë së mbylljes së Lojërave ushtarake në të cilat po marrin pjesë edhe ushtarë nga Serbia.

Gjorgjeviqi me këtë rast do të takohet me kolegun e vet rus Sergej Shojgu e Dikoviq me homologun Vladimir Gerasimov

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë