Serbia pretendon se Haradinaj nga Franca do të ekstradohet në Gjykatën Speciale

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili u arrestua në Francë me një urdhër arrest të lëshuar nga Serbia, do të mund të ekstradohet në Gjykatën e Speciale për krime kundër UÇK-së, tha Prokurori serb për Krime të Luftës, Milan Petroviq shkruan Tanjug, transmeton Telegrafi.

Petroviq për Radion Detuche Welle ka thënë se një mundësi e tillë ekziston dhe se ajo është përmendur gjithnjë në publik./Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme