SHBA dëshiron që Britania të mbetet lider i fortë në Evropë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshiron që Britania të mbetet një udhëheqës i fortë në Evropë, edhe pse ajo fillon procesin e tërheqjes nga Bashkimi Evropian, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë.

“Ne e respektojmë vullnetin e votuesve britanikë dhe Qeveria e Madhërisë së Saj po ndërmerr hapa për të dalë nga BE-ja”, ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer, raporton AFP.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme