Shefi i deputetëve të Listës Serbe në mbledhjen e Kryesisë

Anëtarët e Kryesisë së Kuvendit dhe shefat e Grupeve Parlamentare janë mbledhur për të caktuar ditën se kur do të mbahet seanca e ardhshme.

Në mbledhje përveç anëtarëve të Kryesisë që vijnë nga partitë shqiptare dhe minoriteteve tjera po marrin pjesë edhe deputetët e Listës Serbe, Slobodan Petroviq dhe shefi i deputetëve të kësaj Liste Sllavko Simiq.

Deputetët e Listës kthehen në Kuvend pas një bojkoti gati gjashtë mujor që u kanë bërë institucioneve të Kosovës.

Dje Simiq në një deklaratë për tanjug ka thënë se po kthehen në Kuvend në mënyrë që ta pengojnë formimin e ushtrisë së Kosovës.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme