Shikojeni shpejtësinë dhe elegancën e Bugatti Chiron 2018 (Video)

Bugatti gjithnjë ka ditur të prodhojë vetura sportive shumë të shpejta, por edhe jashtëzakonisht të shtrenjta.

 

Modeli më i ri Bugatti Chiron vjen me motor 8.0-litra W12 quad-turbo që prodhon 1479 kuaj-fuqi.

Kjo veturë e arrin shpejtësinë nga 0 deri në 100 kmh për vetëm 2.5 sekonda. Ndërsa mund të vozitet me shpejtësi deri në 420 kmh, shkruan Lajmi.net.

Çmimi për këtë super-veturë sillet rreth 3 milionë dollarë.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme