Shkolla e agjentëve sekretë

Në shikim të parë, Drumintoul Lodge duket si një shtëpi malore skoceze, ku banon ndonjë familje e kamur. Dhe e tillë edhe është.

E vendosur në malet skoceze Cairnforms, shtëpia dhe prona madhështore me gurë – e stilit viktorian – i përkisnin një familjeje që kishte prona të shumta tokash në Rothiemurchus, shkruan sot “Koha Ditore”. Mirëpo nëse prona private nuk është në vete mjaftueshëm joshëse për të nxitur kalimtarët të ndalojnë paksa aty, atëherë një hollësi tjetër patjetër se do të mjaftojë: në njërën anë të rrugës së ndotur ndodhen dy cilindra të blinduar metalikë, të rrethuar me metal të rrudhosur.

Me të datuar që nga vitet 40, që të dyja këto ngrehina ishin ndërtuar nga nazistët.

“Kjo është dhoma e parë e gardianëve”, thotë Johnnie Grant, pronari i tokës dhe Earli i 13-të i Dysartëve, ndërsa kalonim përskaj rrugës së përbaltur me një “Range Rover” …

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme