Shkupjanët rrëfejnë tmerrin që e panë mbrëmë gjatë vërshimeve (Video)

Disa nga banorët e Hasanbegut të Shkupit kanë treguar për tmerrin që kanë përjetuar gjatë nxjerrës së trupave të pa jetë gjatë mbrëmjes të së shtunës.

Një djalë i moshës 13 vjeçare ka folur për babin e tij i cili rezulton i zhdukur.

Përndryshe, MPB deri tani ka konfirmuar se ka 21 viktima nga vërshimet dhe janë regjistruar shumë dëmë materiale. Nga vendet e vërshuara raportohet se ka mbi 20 të plagosur dhe 5 të zhdukur.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë