Showbiz

Victoria Beckham risjell streçet e famshme

Të gjithë i mbajmë mend streçet “stirrup”, të cilat përveçse tepër komode kanë dhe detajin në fund të këmbëve që bën diferencën. Epo, me sa duket, do t’i sjellim shumë shpejt këto streçe përsëri në sirtarët tanë. Ishte Victoria Beckham ajo që i risolli dhe siç të gjithë e dimë, nëse i risjell Victoria, i duam

Të tjera telashe për Fjolla Morinën, drejtuesja e prokurorisë kërkon që…

Merr tjetër rrjedhë çështja për këngëtaren nga Kosova, Fjolla Morina. Drejtuesja e Prokurorisë së Kukësit del kundër prokurorit të çështjes dhe kërkon që këngëtarja të gjykohet për trafik armësh në bashkëpunim me dy të tjerët, biznesmenin Fisnik Syla dhe shoferin Fitim Muja. Kujtojmë që deri më tani prokurori i çështjes ka ngritur akuza vetëm për

Në 108 vjetorin e Pavarësisë, Ava Max: Krenare për origjinën time…

Në ditën e 108 -vjetorit të çlirimit të Shqipërisë nuk kanë munguar urimet e shumta nga personazhe të njohur për Shqipërinë dhe jo vetëm. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max,  ju bashkua artistëve që ndanë një urim në këtë ditë speciale për Shqipërinnë. E veshur kuq e zi, ajo publikoi në rrjetin social Instagram një

Diego Armando Maradona kishte jetën e një milionieri, por ja sa vlerësohet pasuria e tij aktuale

Diego Maradona ishte pa dyshim një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, i nderuar në të gjithë botën për aftësitë e tij fenomenale dhe personalitetin e tij të fortë. Talenti i tij i mrekullueshëm e frymëzoi Argjentinën në një triumf të Kupës së Botës dhe e solli atë në të gjithë botën në klube të

Nuk mori asnjë nominim në Grammy Awards, këngëtari i njohur shpërthen në akuza

Këngëtari i njohur, The Weeknd ka hedhur akuza ndaj “Grammy Awards 2021”, pasi nuk mori asnjë nominim. Fansat e tij u habitën kur këngëtari me origjinë kanadeze nuk mori asnjë nominim të vetëm. Në një postim në Instagram ai shkruan: Grammy mbetet i korruptuar. Ju më detyroheni mua, fansave të mi dhe industrisë për transparencë.

‘Doktori i mrekullive’ në jetën reale këngëtar dhe i lidhur me aktoren e njohur

“Doktori i Mrekullive” është kthyer në serialin më të ndjekur në TV Klan e që transmetohet çdo të shtunë e të diel në mbrëmje. Një sukses i tillë pritej duke qenë se në Turqi, ky serial ka thyer rekord shikueshmërie. Në qendër të serialit është Aliu, një djalë me autizëm që realizon ëndrrën e tij

Të gjitha bosh: Miliarda investime në rrokaqiejt modernë në shkretëtirë

Plani ishte të ndërtohej një komunitet i ri urban që do të lidhej me transportin publik të qytetit, spitalet, shkollat dhe parqet. Qyteti me këto rrokaqiej në mes të shkretëtirës duket si skena e një filmi fantastik-shkencor. Ato duken pajetë, sepse janë ashtu me të vërtetë. Nuk ka njerëz, makina, parqe, vetëm kulla të larta,

Dëshira e fundit e Sulltaneshës Hyrrem bëri që zemra e Sulejmanit të Madhërishëm të dridhej

Sipas historianëve, dashuria mes Sulltaneshës Hyrrem dhe Suljemanit të Madhërishëm është një nga dashuritë më të mëdha që mban mend historia. Pak njerëz e dinë se Sulltanesha e famshme Hyrrem, gruaja dhe dashuria më e madhe e Sulltan Sulejman, lindi si Aleksandra Anastasia Lisovska. Ajo lindi në territorin e Ukrainës së sotme dhe u rrit

Sa herë të shihni këtë orë, prisni diçka të mirë t’ju ndodhë

Ekziston besimi se kur rastis të shikon orën dhe ajo shënon 11:11, është mirë të shprehësh një dëshirë. Ndonëse të qenit katër 1-sha rresht mund të ngjajë një rastësi e zakonshme dhe e pakuptimtë, numerologjia, shkenca që merret me studimin e kuptimit të numrave ka një teori tjetër. Çdo gjë që ka një pamje simetrike,

“Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë”- historia e dy rrugëve më të famshme të Tiranës

Një shprehje thotë: “Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë.” Fillimi i shekullit të XX, menjëherë pas shpalljes së Pavarsisë në vitet 1912-1913, do të shënonin dhunën serbe ndaj popullsisë shqiptare që jetonte në zonën e Dibrës së Madhe. Në valën e parë të emigracionit të dibranëve, ku praktikisht ata u përzunë dhe qyteti