Shpërthim në stacion të trenit në Francë

Sakte.net/ E Premte- 16 Shtator 2016 / 11:52

Autoritetet franceze njoftojnë se disa persona janë lënduar pas një shpërthimi të papritur të gazit afër stacionit të trenit në qytetin lindor francez, Dijon.

Kryetari i Dijon, Francois Rebsamen, ka thënë se një person ka mbetur i ngujuar dhe disa të tjerë janë evakuuar nga punëtorët e emergjencës pas shpërthimit, transmeton Express.

Ai ka thënë se nuk bëhet fjalë për sulm.

Sipas tij, dëshmitarët e kanë përshkuar incidentin si kundërmim të fortë dhe incident i brendshëm

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme