“Shpigel”: Gruevski e sakrifikon Maqedoninë që të mos burgoset

“Nikolla Gruevski dikur ishte modernator i Maqedonisë. Pastaj u shndërrua në sundues ultranacionalist, i cii do ta fus vendin e tij në kaos – që të mos burgoset”, shkruan magazina gjermane “Shpigel”, njofton Portalb.mk.

Në shkrimin për gjendjen në Maqedoni, gazeta e përshkruan metamorfozën e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, nga një ekonomist shpresëdhënës deri te një populist ultranacionalist.

“Gruevski është shndërruar në populist-ultranacionalist i cili sundon me metoda kriminele: nga zgjedhjet kriminale nëpërmjet korrupsionit dhe spiunimit deri te vrasjen e dyshuara politike. Maqedonia nga vendi shembull, u bë vendi më eksploziv në rajon”, shkruan “Shpigel”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme