Shqiptarja që u martua me burrin serb: S’di serbisht, kuptohemi me ‘gjuhën e dashurisë’ (Video)

Dunja Tasiq quhet gruaja shqiptare nga Tirana që dikur mbante emrin Dhurata Mali

Ajo e ndryshoi emrin dhe u konvertua në fenë ortodokse nga feja islame, pas martesës me serbin Bratisllav Tasiq në Bujanoc.

Përkundër se Dhurata nuk dinte asnjë fjalë serbisht, ajo ka filluar të mësojë disa fjalë, por ende nuk flet për t’u kuptuar me bashkëshortin e saj. Megjithatë, ajo thotë se me Bratisllavin flet në ‘gjuhën e dashurisë’, shkruan Periskopi.

Ata nuk kanë pranuar të tregojnë para kamerave se kush ishte ndërmjetësi i martesës së tyre.

Fenomeni i martesave të grave shqiptare me burra serbë nuk është i panjohur. Shpesh është folur se këto martesa bëhen në forma shumë të dyshimta. /Periskopi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme