Skender Hyseni: Me PDK-në s’do të ketë koalicion, pikë!

Kandidati për deputet nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Skender Hyseni, e ka mohuar kategorikisht hyrjen në koalicion paszgjedhor me PDK-në.

Sipas tij Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së i ka vendosur ‘vijat e trasha’ për Partinë Demokratike të Kosovës.

“Më 12 qershor do ta pyesim Këshillin e LDK-së me cilën parti do të shkojmë në koalicion. Këshilli i ka përcaktuar vijat e trasha dhe me PDK s’ka koalicion paszgjedhor, pikë. Më 12 qershor do të shohim koalicionet e mundshme” është shprehur Hyseni në debatin me Jeta Xharrën.

Jeta Xharra ia ka kujtuar Hysenit se të njëjtat fjalë i kanë thënë edhe përpara por që nuk i kanë mbajtur.

Por Hyseni tha se kjo ka qenë për shkak të rrethanave të atëhershme.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme