Skoda shënon rekord në prodhim në Çeki dhe Sllovaki

Vitin e kaluar në Çeki, kompania Skoda ka arritur të prodhojë 1.34 milion vetura, ndërsa në Sllovaki me tre fabrika ka arritur të prodhojë rreth 1.04 milion vetura të reja.

Sipas shoqatës së automobilave në Çeki, prodhimi i veturave gjatë vitit 2016 është rritur për 8.3 për qind për dallim nga viti 2015, ndërsa përqindja më e madhe i takon Skodas, e cila ka shënuar rritje deri në 12.5 për qind, transmeton Koha.net.

Falë suksesit të industrisë së automobilave në Çeki, në fund të vitit të kaluar është shënuar rritje me rreth 4 për qind, raportojnë mediat çeke.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme