Solidarizohet Veseli me tragjedinë e famijeve në Shkup

Pas kryeministrit Mustafa dhe presidentit Thaçi, edhe kryeparlamentari Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit.

“Ngushëllimet më të sinqerta për familjet e viktimave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit. Në këto çaste të dhimbjes së thellë, ku ende disa qytetarë konsiderohen të zhdukur, populli i Kosovës dhe institucionet e saj janë me familjet e viktimave. Jam i bindur se fuqia e solidaritetit, ju jep forcë ta përballojnë këtë fatkeqësi dhe do të riktheni shpejt jetën në vendbanimet e shkatërruara”, ka shkruar Veseli në profilin e tij në facebook.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme