Sonte nis “KamerFest-i”

Sakte.net / E hënë, 10 Tetor 2016 – 09:57

Sonte në orën 20:00 do të nis Festivali i Muzikës Kamertale “Kosova KamerFest 2016”.

Në edicionin e 17-të të këtij festivali do të marrin pjesë 30 artistë në mesin e të cilëve  edhe violinistë të njohur botërorë, njofton Klan Kosova.

Koncertet që do të jenë tetë të tilla brenda periudhës kohore 10 tetor – 1 nëntor do të mbahen në sallën e kuqe të Pallatit të Rinisë e poashtu në kishën Shën Ndou në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

Mbajtja e Festivalit të Muzikës Kamertale është përkrahur nga Ministria e Kulturës, Komuna e Prishtinës, Ambasada e Austrisë në Prishtinë si dhe disa biznese, njofton Klan Kosova.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme