Sot nis viti i ri akademik 2016/2017

Sakte.net / e Hënë  03 Tetor 2016 – 08:24      

Në të gjitha institucionet e larta arsimore publike dhe private në Republikën e Kosovës sot fillon viti i ri akademik 2016/2017.

Kosova tashmë ka gjashtë universitete publike, tri prej të cilave në Gjilan, Gjakovë dhe Mitrovicë.

Me rastin e fillimit të vitit të ri akademik 2016/2017, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, do të vizitojë fakultetin e Mjekësisë dhe atë Juridik. Pastaj Bajrami bashkë me rektorin Marjan Demaj do të vizitojnë Qendrën e Studentëve

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme