Sot përurohen kilometrat e parë të autostradës Prishtinë – Shkup

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se sot organizon ceremoninë e hapjes së nyjeve lidhëse Konjuh dhe Babush të autostradës “Arbën Xhaferi”.

Realizimi i projektit të autostradës Prishtinë-Shkup ka filluar në vitin 2014, kurse punët sipas planit duhet të përfundojnë në fillim të vitit 2018.

Ky projekt buxhetit të Kosovës i kushton rreth 600 milionë euro.

Ceremonia do të mbahet në fshatin Babush të Komunës së Ferizajt./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme