Sot rikthehet vapa

Parashikimet e meteorologëve tregojnë se pas pas rënies së temperaturave, ato do të ngiten duke filluar nga sot.

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të vijnë masat e ajrit me origjinë nga Afrika të cilat do të ndikojnë dukshëm në rritjen e temperaturave maksimale, por gjithnjë në vlerat e normales të kësaj periudhe.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale  parashihet të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin deri në  24-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja  me shpejtësi  deri 8m/s.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme