Sot takohen Gashi dhe Zaev

Sot ora 17:00 realizohet takimi ndërmjet Kryetarit të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi dhe kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev.

Pas spekulimeve në opinion për hyrjen në qeveri të Lëvizjes BESA poashtu edhe prej disa burimeve jozyrtare mbrenda Lëvizjes BESA flitet se janë të gatshëm për bisedime në qeveri për shkak të rastit historik të R. së Maqedonisë për ndërrimin e emrit dhe antarsimit të vendit në NATO.

Se a do të jetë pjesë e qeverisë reformatore Lëvizja BESA, mbetet të shihet në ditët në vijim, se si do të zhvillohen bisedimet?/Lajmpress.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme