Spanjollët nuk e njohin Kosovën sepse i frikësohen Katalonisë

Ulrike Lunaçek nënkryetarja e Parlamentit Europian dhe raportuesja për Kosovën ka zbuluar bisedimet me Spanjën për njohjen e Kosovës.

“Kur kam biseduar me spanjollëtata më thoni se janë të shqetësuar se si Kosova u nda nga Serbia, që mund të ketë efekt edhe mbi Kataloninë”, tha Lunaçek, teksa vazhdoi të tregonte edhe përgjigjen e saj: “Megjithatë, asnjë nga qeveritë demokratike të Frankos në Spanjë nuk kanë bërë në Kataloni, atë që ka bërë Slobodan Millosheviqi në Kosovë ndaj shqiptarëve”./albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme