Sport

Kursi i përgatitësit atletik, flet Roberto Mançini: Kjo video është për të nxitur djemtë shqiptarë që…

Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë në fillim të muajit dhjetor kursin e përgatitësit atletik. Drejtuesi i këtij kursi do të jetë përgatitësi atletik i kombëtares shqiptare të futbollit, Luigi Febbrari. Një mundësi e shkëlqyer për të gjithë të interesuarit për t’u kualifikuar profesionalisht përmes një kursi që do të ofrojë të gjithë eksperiencën

100 FOTOGRAFITË më të bukura të Diego Armando Maradonës

Tronditje në të gjithë botën: Diego Armando Maradona vdiq. Atë e gjetën atë të vdekur në orën 11:30 të së mërkurës, 25 nëntor 2020, kur shkuan ta zgjonin. Sipas rezultatit paraprak të autopsisë, vdekja ishte pasojë e mosfunksionimit akut të zemrës që gjeneroi edemë të mushkërive. Maradona la një trashëgimi mbresëlënëse për Kombëtaren e Futbollit. Diego

Mesazhi/ Lamtumira prekëse e Pelé për Maradonën

Diego Maradona është dërguar për në banesën e fundit. Vetëm një ditë pas vdekjes së tij, ai u dërgua në varrezën Bella Vista në rrethinat e Buenos Aires në Argjentinë. Ai u preh pranë prindërve të tij.  Mijëra njerëz u grumbulluan për homazhe përpara pallatit presidencial në Argjentinë. Kurse në funeral ishte vetëm një grup

Media në Serbi e tronditur: Djali nga Vranja shkoi të Kombëtarja e Kosovës!

Sa herë që përmendet Kosova, mediat në Serbi llomotitin dhe duken sikur të tronditur. Rasti i fundit është me futbollistin shqiptar, Betim Fazliji, që ka hallakatur edhe serbët. “Djali nga Vranja shpiku një dëmtim dhe tradhtoi ekipin kombëtar (Zvicrën)! Betim Fazliji është shënjestra e dy ekipeve kombëtare – e ashtuquajtura Kosova dhe Zvicra, të cilat

Challandes publikon listën për ndeshjet e nëntorit

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve për tri ndeshjet e këtij muaji, të martën ka njoftuar Federata e Futbollit të Kosovës. Më 11 nëntor, Kosova do të luajë ndeshjen miqësore me Shqipërinë në Elbasan, përpara se të përballet me Slloveninë më 15 tetor dhe Moldavinë më 18,

Rrugëtimi i Donjeta Sadikut drejt Olimpiadës së Tokios

Donjeta Sadiku është afër realizimit të ëndrrës së saj. Boksieria kosovare po punon fort për t’u kualifikuar në Olimpiadën e Tokios, e cila është shtyrë për vitin tjetër. Atë e ndajnë vetëm edhe dy meçe për ta prerë biletën për Lojërat Olimpike. Boksieria nga Gollaku e ka dhënë një intervistë për Komitetin Olimpik Evropian Si

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës, ja temat që u diskutuan

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së (KE) mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi për çështje me rëndësi në futbollin  e Kosovës.   KE analizoi rrjedhën e deritashme të garave në të gjitha ligat. Nga diskutimet e anëtarëve të KE u konstatua se garat patën rrjedhë të mirë me dinamikën

Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Justin Gaethje në natën e UFC 254 dhe kështu vazhdoi të jetë kampion i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta. 32-vjeçari fitoi në raudin e dytë duke e lënë pa ndjenja kundërshtarin e tij, përkundër kualiteteve të tij të mëdha një përfundim kaq i shpejt i duelit nuk pritej. Khabib

“Provokim” në Maqedoni, Kosovën e lënë të stërvitet pa drita para ndeshjes vendimtare

Situatë aspak normale para ndeshjes vendimtare Maqedoni e Veriut – Kosovë, e vlefshme për “play-off”-in e Ligës së Kombeve. “Dardanët” e trajnerit Shaland janë “provokuar” duke u lënë të stërviten pa drita në stadiumin e Shkupit. Një situatë kjo e paprecedentë, që nuk është hasur më parë. Si të mos mjaftonin telashet e COVID-it, Kosova

Tare optimist: Lazio gati të luaj në Ligën e Kampionëve

kuadra e Lazios dje mësoi si grupin e kundërshtarëve grupin në kuadër të Ligës së Kampionëve Skuadra italiane i takon grupit F’, ku do të përballet me Zenitin, Dortmundin dhe Club Brugge, ytransmeton Gazeta Metro. E për grupin e Ligës së Kampionëve ka reaguar edhe drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare. Ai vlerësoi kundërshtarët duke