Stavileci: Po bëjmë zgjidhje jetësore për rrymë dhe ujë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci, ka thënë se janë duke i bërë zgjidhjet jetësore për energji elektrike dhe furnizim me ujë të pijes.

“Energjia dhe uji janë dy burimet më vitale për të ardhmen e vendit tonë. Këtë muaj po bëjmë zgjidhjet afatgjate për këto dy komponente jetike të zhvillimit ekonomik. Prej sot e tutje me dy fabrika moderne që do të garantojnë furnizim me ujë për rreth 40% të popullsisë tonë të shtrirë në 8 komuna”, ka shkruar Stavileci në profilin tij në Facebook.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme