Stephen Hawking me paralajmërim trishtues

Profesori i njohur Stephen Hawking ka lëshuar një tjetër paralajmërim trishtues mbi një nga vrasësit më të mëdhenj në botë.

Në një video, ai paralajmëron se beteja jonë me shëndoshjen është një nga çështjet më serioze me të cilën njerëzimi po përballet ndonjëherë.

Profesor Hawking thotë: “Unë e shoh botën si një e tërë dhe jam këtu për ta trajtuar një nga problemet më serioze të shëndetit publik të shekullit të 21-të”.

“Sot shumë njerëz vdesin nga komplikimet e lidhura me obezitetin, hanë shumë dhe lëvizin shumë pak.

“Për fat të mirë, zgjidhja është e thjeshtë, aktiviteti më e ashpër dhe një ndryshim në dietë, kjo nuk është shkencë me raketa”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme