Sulm me tritol në një banesë në Fushë Krujë. Shtëpia është në pronësi të …(EMRI)

Mbrëmjen e së shtunës një banesë në Fushë Krujë u bë shenjestër e një sulmi me eksploziv, tip tritol.


Mësohet se tritoli është vënë në shtëpinë e Alfred Kurti.

Lënda plasëse ishte vendosur tek pragu i derës së hekurt të kësaj banese, e pas shpërthimit të saj fatmirësisht nuk pati persona të lënduar përveçse dëme materiale.

Në shtëpi banonin Alfred Kurtit dhe vëllai i tij së bashku me familjen.

Deri më tani nuk dihen motivet e këtij sulmi pasi personat e prekur nuk njihen për problematike, por uniformat blu po punojnë me mobilje.

Njoftimi i policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 18.05.2024, rreth orës 22:10, në Arrameras, në ambientet e jashtme të banesës së shtetasit A. K., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale (është dëmtuar porta e jashtme).

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme