Sulmi në Ankara, reagon Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke thënë se ndihet i trishtuar pas këtij lajmi.

Ai përmes një postimi në “X” u ka uruar shërim të shpejtë policëve të lënduar atje.

“I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Ankara, Turqi, por i lehtësuar kur mësova se dëmi i synuar u shmang kryesisht nga institucionet turke. Mendimet tona janë me policët e lënduar dhe i urojmë shërim të shpejtë”, ka shkruar Kurti.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme