Sulmohet Konsullata Përgjithshme e Kosovës në Strasburg (Foto)

Edon Cana konsulli në ambasadës e Kosovës në Francë, ka bërë të ditur se në vikend është sulmuar Konsullata Përgjithshme në Strasburg ku edhe është vjedhur flamuri.

Ai ka shkruar në facebook se autoritetet franceze shpejt do ta sjellin para drejtësis sulmuesin.

“Gjate vikendit eshte sulmuar Konsullata Pergjithshme ne Strasbourg dhe eshte vjedhur Flamuri i Republikes dhe eshte shkaterruar Stema e Shtetit. Simbolet e Shtetit te Kosoves i pengojn armiqeve tane! Duke i falenderuar autoritetet Franceze per mbeshtetjen e tyre jemi te bindur se mbas forenzikes se bere sulmuesit shpejt do te gjinden”, ka shkruar Cana në Facebook./Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme